вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna prędko się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий